Vítejte a těším se na Vás.


Poslední červenec

31. července 2011 v 10:41 | Natty |  Deníček

Je poslední červencový den...


nějak rychle ten krásný letní měsíc utekl a čeká nás srpen, měsíc zrání ... v červenci jsme sklidili zahradní jahody, jahodníky už mám ostříhané a připravené na další rok. Také pomalu končí hojnost malin, letos byla opravdu velká úroda a vzhledem k deštivému počasí byly velké jako palce. Rybíz už je také v druhé polovině sklizně, ten zatím "zobeme" každý den a myslím, že vydrží ještě do konce srpna. Slupli jsme i hrášek a i tem můj "obr" už vydal svoje poklady, kterými jsme se denně "dopovali". Višničky jsem slupla skoro všechny já, mým mlsounům moc nechutnaly, ale já si "zazobala". Měsíční jahody denně vydávají misku jahůdek, takže do odpolední svačinky je stále co mlsat. Červenec byl bohatý na vlastní ovoce, když přidám ještě borůvky, které na našem stole nechyběly, myslím, že jsme tělu dopřáli pěknou zásobičku vitamínů a minerálů na zimní období.
Srpen bude malinko na ovoce chudší, ale čeká nás obalená ostružina, také určitě ty přírodní a nejvíce se těším, až ochutnám naše první broskvičky.


... holky jako malovaný 31. července ...


...na spodní větvičce ...

Letos prvně se broskvoň obalila do růžových květů, postupně odkvétala a já chodila pozorovat její další vývoj. Po odkvětu zůstalo na mladém stromku 14 broskviček, ale postupně opadávaly, až nakonec zůstaly tři. Ty tři už zůstaly až dosud, jsou krásně vybarvené a věřím, že prvně letos ochutnáme.

 


Aktuální články

Reklama