Vítejte a těším se na Vás.


Zdraví z přírody

20. června 2011 v 21:22 | Natty |  My ženy
Dnes jsem opět byla na své pravidelné procházce a přinesla jsem si domů pár mladých klásků obilí. Co myslíte, že jsem s nimi udělala ? Ano, hned jsem je omyla, nakrájela a dala do hrnečku. Zalila vařící vodou, přikryla na 10 minut pod pokličku a čekala…
Čaj jsem slila a ochutnala - je výborný a mohu jen doporučit. Neznamená to, že musíme mít doma pole, stačí si pár klásků utrhnout na procházce a myslím, že žádný zemědělec o těch pár klásků "nepřijde na buben"…
Nakonec všude se prodává "mladý ječmen", tak proč si neušetřit korunky, a zázrak si udělat doma. I když toto jsou klásky pšenice, ale tu "jarní sílu" mají stejnou jako jakýkoliv jiný druh obilí.
A to platí i o všech čajích - když přijdeme do prodejny, nabídka je tak široká, že nevíme co dřív a přitom se všechny ty dobroty dají přinést domů z přírody.
Stačí se jen ohnout, natrhat pár lístečků a doma si připravit čaj a vychutnat si ty rozmanité chutě a vůně. Když si ještě uděláme vlastní med a přidáme lžičku do čaje, tak je to "pohlazení" pro tělo a často i duši… někdy hrneček čaje z bylinek je mnohem prospěšnější, než tolik opěvovaná černá káva.
Bylinkové čaje je dobré střídat a tak si můžeme každý den dopřát trochu té přírody a zároveň zdravíčka v jiné podobě.
My třeba s mužem nyní pijeme 3 x denně čaj z mladých lístků černého bezu, já si přidávám ještě hrneček mateřídoušky, včera jsme vyzkoušeli lístky břízy a dnes mladou pšenici.
V lese nyní jsou krásné jahodníky, maliníky, ostružiny, borůvčí - všechny tyto lístečky si klidně můžeme natrhat a doma si z nich udělat lahodný čaj třeba večer k odpočinku.
My ženy si často stěžujeme na bolest hlavy a tak je lepší než sahat po lécích udělat bylinkový čaj, přidat procházku a bolesti určitě ustoupí.

Bylinek pro nás ženy je v přírodě veliký výběr a tak si můžeme udělat nejen "čerstvé čajíčky", ale bylinky si nasušit a mít zásobu na zimu.
caj.jpg
 


Aktuální články

Reklama