Vítejte a těším se na Vás.


Nový týden

21. června 2011 v 4:56 | Natty |  Deníček
30. května - začíná nový týden, venku je nádherně, sluníčko svítí...
Den jsem zahajila svojí pravidelnou 4 km procházkou s Roníčkem, je to pohlazení dušičky. Venku je krásně čistý vzduch, ptáčkové zpívají a po cestě lze vidět tolik krásy.
Pomalinku si šneček nese svůj domeček, jinde přeskočí žabička, křídly zamává motýlek. Sluníčko nesměle vystrkuje zlaté vlasy a cestu lemují jarní kvítečka. Míjím louku bílých kopretin, chvíli u nich postojím, abych si udělala svůj každodenní rituál - štěstí, neštěstí, láska, manželství, kolíbka smrt...pokaždé mi vyjde něco jiného a když mi vyjde kolíbka, tak se musím usmívat...kde jsou ty časy, kdy se černala v kolíbce hlavička mojí poslední dcery.
Na mezi jsou růžoví kohoutci, lesní tůňku lemují blatouchy a ve velké množství světlounce modré pomněnky. Všude je cítit taková zvláštní vůně, kterou lze cítit jen v časných raních hodinách. Domů se vracím svěží a spokojená, tyto procházky mě nabijí na celý následující den.
Dopoledne jsme jeli do města, potřebovala jsem koupit kytičky na hrob rodičům...přikoupila jsem i kytičky pro sebe a tak jak trochu sluníčko ustoupí, půjdu kytičky zasadit a udělat si další radost.
Ale velikou radost už mám, dnes jsem nakoukla na 4 dny staré zajíčky a zůstala koukat , že se jich narodilo 8, to jsem věděla hned, neboť jsem je spočítala první den, viděla jsem 4 černé a 4 světlé, ale že nakonec jsou 4 černí, 3 běloučký a 1 hnědý, to je pro mě veliké překvapení Hned jsem vzala foťáček a udělala dokument, i když tam nejsou všechny, přesto to nádherné klubíčko je vidět...
Dnes ještě budu dělat med z černého bezu, který už krásně nakvétá a zatímco nyní taťka tvaruje živý plot, tak se jdu věnovat čarování...

usacci-4-dny.jpg
 


Aktuální články

Reklama